Tworzenie specjalistycznego oprogramowania
Bezpieczeństwo sieci
Consulting i doradztwo informatyczne
DESIGN
Przetwarzanie danych i analityka biznesowa (BI)

Usługa VPN-CONNECT

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy na rynek usług internetowych usługę pozwalającą na niezwykle łatwe łączenie komputerów w jedną sieć wirtualną - VPN. Usługa nosi nazwę VPN-CONNECT i skierowana jest głównie dla firm posiadających rozproszone odziały w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju czy świata. Za pośrednictwem sieci Internet i najnowszych technologii VPN/SSL mają Państwo możliwość uzyskania bezpiecznego dostępu do zasobów firmy, baz danych, dokumentów z dowolnej lokalizacji. Nasza oferta jest najkorzystniejszym rozwiązaniem tego typu - nie wymaga nakładów na sprzęt ani specjalistyczne oprogramowanie. Dostępna jest za stałą abonamentową opłatę miesięczną.

Co to jest VPN ?

      VPN czyli Wirtualne Sieci Prywatne pozwalają na bezpieczne i wygodne łączenie się z wewnętrznymi sieciami lokalnymi za pośrednictwem sieci publicznych takich jak Internet. Dzięki zaawansowanym technologiom sieciowym możemy uzyskać efekt połączenia ze sobą kilku sieci lokalnych znajdujących się w fizycznie różnych lokalizacjach w jedną wspólną bezpieczną sieć VPN.
      Wyobraźmy sobie zamkniętą sieć firmową, w której znajdują się stacje robocze, drukarki, serwery plików etc. Gdy znajdujemy się poza budynkiem firmy - VPN daje nam możliwość uzyskania dostępu do w/w zasobów. Nasz zewnętrzny komputer zostaje niejako "przeniesiony" do wnętrza sieci firmowej.

Dla kogo przeznaczony jest VPN ?

      VPN jest technologią powszechnie używaną przez banki, urzędy, agencje rządowe i wszelkie inne instytucje, które posiadają wiele fizycznych lokalizacji pomiędzy którymi następuje wymiana poufnych informacji.
      Co raz częściej z VPN korzystają również firmy prywatne działające w rozmaitych sektorach gospodarki. VPN jest niezbędny wszędzie tam, gdzie dostęp do informacji musi być szybki, mobilny, niezawodny i całkowicie bezpieczny.

Czym wyróżnia się nasze rozwiązanie ?

      Nasze rozwiązanie VPN wyróżnia to, że jest bardzo łatwe w instalacji i proste w użytkowaniu a przy tym efektywne i w pełni bezpieczne.

      Istotną jego zaletą jest to, że nie wymaga ono żadnych nakładów w specjalistyczny sprzęt czy rozwój własnej infrastruktury sieciowej.

Korzyści wynikające z zastosowania VPN

Do najważniejszych korzyści wynikających z zastosowania VPN zaliczyć możemy:

    * bezpieczeństwo wymiany dowolnych informacji pomiędzy zdalnymi lokalizacjami.
    * możliwość uzyskania bezpiecznego dostępu do wewnętrznych zasobów firmy (np. systemu magazynowego, baz danych) za pośrednictwem Internetu.
    * możliwość zabezpieczenia własnego połączenia z Internetem przed możliwością podsłuchu
    * bezpieczeństwo i wygodę pracy w terenie
    * możliwość scalenia odległych sieci lokalnych w jedną spójną sieć wirtualną

copyright (c) Synteo 2018 wszelkie prawa zastrzeżone | Studnie głębinowe | System AML| Polskie Listy PEP | Studnie głębinowe