Tworzenie specjalistycznego oprogramowania
Bezpieczeństwo sieci
Consulting i doradztwo informatyczne
DESIGN
Przetwarzanie danych i analityka biznesowa (BI)

Jakie są wymagania systemu operacyjnego / sprzętu / sieci niezbędne do uruchomienia usługi VPN?

      W chwili obecnej dostęp do VPN możliwy jest z systemów WindowsXP / 2000 / 2003 lub Linux. Jeżeli chodzi o sprzęt - wystarczy komputer PC ze stałym podłączeniem do internetu.


Czy do połączenia się z bramą potrzebuję stałego lub zewnętrznego IP ?

      Nie. Komputer klienta może być za NAT-em, maskaradą, firewall-em, może również posiadać dynamiczne IP.


Jak silnie jest szyfrowane waszego VPN ?


      Oferujemy klucze 1024 lub 2048 bit.


Dlaczego inne rozwiązania VPN oparte np. na IPSEC wymagają specjalistycznego sprzętu, a wasze rozwiązanie tego nie wymaga ?

      Nsze rozwiązanie bazuje na SSL, a więc technologiach używanych do zabezpieczania stron WWW stosowanych np. przez banki internetowe. Dodatkowo używa ono programowego szyfrowania danych – stąd brak konieczności zakupu drogiego sprzętu szyfrującego, gdyż całość operacji szyfrowania i deszyfracji wykonywana jest przez procesory naszych serwerów.


Jakie są wady i zalety stosowania VPN opartego na SSL ?

      Podstawową zaletą jest pełna zgodność z systemami operacyjnymi takimi jak Linux, UNIX, które niejednokrotnie stanową bramy internetowe, oraz brak problemów z przyłączaniem się do sieci VPN zza tzw. Maskarady (NAT).
      Analizując inne rozwiązania VPN (oparte na IPSEC) często napotykaliśmy na problemy wynikające z tego, że dostawcy Internetu w 99% stosują NAT, co powoduje ogromne problemy z połączeniem. Nasze rozwiązanie jest tutaj absolutnie bezkonkurencyjne.
      Jeżeli mówimy o wadach, to jedyną koniecznością wynikającą z zastosowania SSL VPN jest posiadanie szybszych serwerów niż w przypadku IPSEC, gdzie szyfrowanie odbywa jest w oddzielnym sprzęcie. Jednak w przypadku korzystania z naszej usługi Klient nie musi troszczyć się o serwery, gdyż w 100% korzysta z zasobów usługodawcy.

copyright (c) Synteo 2018 wszelkie prawa zastrzeżone | Studnie głębinowe | System AML| Polskie Listy PEP | Studnie głębinowe