W 2010 roku jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy na rynek komercyjych usług internetowych usługę pozwalającą na niezwykle łatwe łączenie komputerów w jedną sieć wirtualną – VPN.

Nasza usługa nosi nazwę VPN-CONNECT i skierowana jest głównie dla firm posiadających rozproszone odziały w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju czy świata.

Za pośrednictwem sieci Internet i najnowszych technologii VPN/SSL mają Państwo możliwość uzyskania bezpiecznego dostępu do zasobów firmy, baz danych, dokumentów z dowolnej lokalizacji.

Nasza oferta jest najkorzystniejszym rozwiązaniem tego typu – nie wymaga nakładów na sprzęt ani specjalistyczne oprogramowanie. Dostępna jest za stałą abonamentową opłatę miesięczną.

Co to jest VPN ?

      VPN czyli Wirtualne Sieci Prywatne pozwalają na bezpieczne i wygodne łączenie się z wewnętrznymi sieciami lokalnymi za pośrednictwem sieci publicznych takich jak Internet. Dzięki zaawansowanym technologiom sieciowym możemy uzyskać efekt połączenia ze sobą kilku sieci lokalnych znajdujących się w fizycznie różnych lokalizacjach w jedną wspólną bezpieczną sieć VPN.
      Wyobraźmy sobie zamkniętą sieć firmową, w której znajdują się stacje robocze, drukarki, serwery plików etc. Gdy znajdujemy się poza budynkiem firmy – VPN daje nam możliwość uzyskania dostępu do w/w zasobów. Nasz zewnętrzny komputer zostaje niejako “przeniesiony” do wnętrza sieci firmowej.

Dla kogo przeznaczony jest VPN ?

      VPN jest technologią powszechnie używaną przez banki, urzędy, agencje rządowe i wszelkie inne instytucje, które posiadają wiele fizycznych lokalizacji pomiędzy którymi następuje wymiana poufnych informacji.
      Co raz częściej z VPN korzystają również firmy prywatne działające w rozmaitych sektorach gospodarki. VPN jest niezbędny wszędzie tam, gdzie dostęp do informacji musi być szybki, mobilny, niezawodny i całkowicie bezpieczny.   

Czym wyróżnia się nasze rozwiązanie ?

Nasze rozwiązanie VPN wyróżnia to, że jest bardzo łatwe w instalacji i proste w użytkowaniu a przy tym efektywne i w pełni bezpieczne.

      Istotną jego zaletą jest to, że nie wymaga ono żadnych nakładów w specjalistyczny sprzęt czy rozwój własnej infrastruktury sieciowej.

Do uruchomienia VPN wystarczy zainstalować dostarczony przez nas program i certyfikaty. Nie wymaga to specjalistycznej wiedzy ani umiejętności.

Korzyści wynikające z zastosowania VPN

Do najważniejszych korzyści wynikających z zastosowania VPN zaliczyć możemy:

  • bezpieczeństwo wymiany dowolnych informacji pomiędzy zdalnymi lokalizacjami.
  • możliwość uzyskania bezpiecznego dostępu do wewnętrznych zasobów firmy (np. systemu magazynowego, baz danych) za pośrednictwem Internetu.
  • możliwość zabezpieczenia własnego połączenia z Internetem przed możliwością podsłuchu
  • bezpieczeństwo i wygodę pracy w terenie
  • możliwość scalenia odległych sieci lokalnych w jedną spójną sieć wirtualną

Cennik usługi VPN

Opłaty za świadczenie usługi VPN-CONNECT uzależnione są od ilości terminali przyłączonych do sieci VPN:
 

Nazwa   
Cena (brutto)
Instalacja i konfiguracja usługi 800 PLN (jednorazowo)
Przyłączenie do sieci jednej końcówki (terminal) 50 PLN (miesięcznie)

Przykład:
Jeżeli firma posiada 3 oddziały w: Krakowie, Warszawie i Poznaniu, to koszt połączenia komputerów znajdujących się w tych 3 lokalizacjach będzie wynosić:

800 PLN – jednorazowa opłata instalacyjna
150 PLN – miesięczny abonament za 3 terminale

W przypadku większej ilości terminali (ok. 10) udzielamy znaczących rabatów.

Opłata za konfigurację i instalację VPN obowiązuje dla umów zawartych na czas nieokreślony (1 miesiąc) W przypadku umów zawartych na dłuższe okresy np. 12 miesięcy – opłata aktywacyjna jest redukowana.

Prosimy o kontakt w celu przestawienia indywidualnej oferty.