Kursy programowania w Stalowej Woli?

Jeżeli mieszkasz w Stalowej Woli lub okolicach i chcesz rozpocząć swoją przygodę z programowaniem aplikacji lub witryn internetowych – możesz skorzystać z naszej oferty na naukę podstaw programowania.

Jeżeli masz już podstawy programowania i chcesz poznać nowy język lub rozszerzyć swoje umiejętności – możesz zapisać się na kurs dla średnio-zaawansowanych programistów w wybranej technologii.

Programowanie aplikacji – od czego zacząć?

Dla osób który nie miały nigdy styczności z programowaniem polecamy nasz podstawowy kurs z teorii programowania obiektowego.

Kurs teoretyczny z programowania obiektowego jest pierwszym i niezbędnym krokiem w dalszej nauce języków zorientowanych obiektowo jakich jak:

  • Java
  • PHP 5 / PHP 7
  • C++

Jaki język programowania na początek do nauki ?

Odpowiedź na to pytanie zależy tak naprawdę po co chcesz uczyć się programowania. Poniżej zawarliśmy kilka przykładów

Języki ogólne – bez obiektowości – do ogólnych zastosowań

Jeżeli chcesz tworzyć proste programy i skrypty automatyzujące prace, wykonujące obliczenia, generujące wykresy lub przetwarzające dane to Twoja uwaga powinna skupić się na językach imperatywnych ogólnego przeznaczenia np. Python , PHP, JavaScript. Języki te nie wymagają aż tak solidnego przygotowania teoretycznego jak języki obiektowe, posiadają dużo wbudowanych bibliotek i generalnie ich nauka przebiega najszybciej.

Języki do zastosowań w witrynach internetowych , aplikacjach WWW

Jeżeli chcesz tworzyć witryny internetowe, portale i aplikacje bazujące na przeglądarkach internetowych, np. sklepy internetowe lub tworzyć moduły (pluginy) do popularnego CMS jakim jest WordPress – zdecydowanie powinieneś zacząć od PHP i JavaScript.

Z czasem, gdy Twoje witryny będą się rozrastać i będzie rósł stopień złożoności, możesz zastosować frameworki dedykowane dla WWW ale zorientowane obiektowo np. Symphony , Spring

Języki obiektowe – do dużych projektów

Jeżeli chcesz tworzyć aplikacje mobilne na platformę Android lub zaawansowane aplikacje rozproszone np. w Java Spring czy J2EE – zdecydowanie należy użyć języków zorientowanych obiektowo np. Java.

Nauka tych języków, oprócz ogólnych podstaw programowania, wymaga poznania wszystkim teorii programowania obiektowego– tzw. paradygmatu obiektowego, w tym np. zasady SOLID.

Oczywiście w językach obiektowych można tworzyć aplikacje ogólnego zastosowania takie same jak w Pythonie, JavaScript czy strukturalnym PHP, ale ze względu na trudności z przygotowaniem środowiska i bazą teoretyczną którą należy posiadać – zalecane są raczej jako kolejny krok w nauce.

Nauka programowania w Stalowej Woli – jaki koszt?

Odpłatność za lekcje indywidualne z doświadczonym programistą (senior developer) wynosi 100 PLN netto za godzinę zegarową.

Oferujemy możliwość odbycia korepetycji z programowania w godzinach dopasowanych do osobistych preferencji w tym również w soboty.

Kurs programowania Stalowa Wola

W przypadku zgłoszenia się odpowiedniej liczby chętnych organizujemy również grupowe kursy programowania odbywające się w formie cyklicznych wykładów (teoria programowania) i konsultacji indywidualnych w Stalowej Woli – w budynku Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej (ul. Kwiatkowskiego 9)

Aktualna oferta szkoleń dla programistów zawiera następujące kursy:

Lista dostępnych szkoleń dla programistów będzie stale rozwijana – jeżeli jednak nie znaleźli Państwo kursu grupowego dopasowanego do swoich potrzeb – prosimy o kontakt z nami – być może interesująca Państwa tematyka będzie dostępna w formie kursów indywidualnych