Do grona narzędzi AML / CFT oferowanych przez naszą firmę dołączył AML Skaner – moduł łączący w sobie wszystkie dotychczasowe narzędzia klasy AML i KYC.

Wsłuchując się w potrzeby naszych Klientów, którzy poszukiwali uniwersalnego narzędzia do screeningu kontrahentów na podstawie numeru NIP / Vat EU, przygotowaliśmy kompleksowe narzędzie do weryfikacji AML które wykorzystuje pełny potencjał wszystkich naszych usług KYC przygotowywanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Do katalogu tych usług zaliczamy:

  • Listy PEP
  • Listy Sankcyjne
  • Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych
  • Rejestry GUS i KRS

Usługa kompleksowa którą oferujemy pod nazwą AML Skaner pozwala na przeprowadzenie dokładnej weryfikacji kontrahenta wyłącznie na podstawie numeru NIP lub VAT EU (VIES)

Jak działa AML Skaner?

AML Skaner integruje się z rejestrami publicznymi i rządowymi – zarówno krajowymi jak i na szczeblu Unii Europejskiej (VIES) umożliwiając tym samym pozyskiwanie danych o firmach i organizacjach na podstawie numerów NIP / VAT.

Za pomocą Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych możemy uzyskać informacje na temat Beneficjentów Rzeczywistych (UBO) oraz reprezentacji danej spółki.

Następnie dla każdej z osób fizycznych powiązanych ze spółką przeprowadzana jest analiza jej obecności na listach sankcyjnych oraz listach PEP.

Wszystkie znalezione powiązania osobowe i wystąpienia na w/w listach są prezentowane w jednym zbiorczym raporcie który jest przechowywany w formie elektronicznej z możliwością wydruku w dowolnym momencie.

W przypadku podmiotów polskich – dodatkowo sprawdzamy status VAT danej firmy / organizacji oraz jej status prowadzenia działalności wedle GUS (Baza REGON).

System wspiera automatyczną i masową weryfikacją po NIP oraz pozwala na pełną integracją za pomocą wbudowanego interfejsu API (REST).

Oprogramowanie AML Skaner pracuje w środowisku chmurowym (oprogramowanie jako usługa SaaS).

Wdrożenie i uruchomienie tego rozwiązana AML nie wymaga ponoszenia nakładów finansowych na sprzęt czy infrastrukturę.

Całość licencjonowana jest w modelu subskrypcyjnym – z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie.

Gorąco zachęcamy do bezpłatnego przetestowania narzędzia, link do rejestracji znajduje się poniżej:

Sprawdź koszty usługi – cennik AML Skaner