Znowelizowane przepisy o VAT obowiązują już trzeci miesiąc ale temat białej listy VAT wciąż budzi kontrowersje i jest źródłem licznych nieporozumień. 

W związku z prowadzoną przez nas kampanią reklamową i informacyjną dotycząca białej listy nawiązaliśmy kontakt z wieloma przedsiębiorstwami, biurami księgowymi i jednostkami samorządów terytorialnych.

O ile ogólna świadomość polskich przedsiębiorców na temat białej listy, nowych obowiązków  jest wysoka, to pojawiają się pewne wątpliwości co do kwestii technicznych i organizacyjnych związanych z plikiem płaskim udostępnianym przez Krajową Administrację Skarbową.

Mimo licznych publikacji dostępnych na naszych stronach, do naszej firmy zgłaszają się osoby które mają niepełne lub błędne wyobrażenie na temat, tego czym jest plik płaski, co zawiera i jak należy go używać. 

Nieco szokujący dla nas jest fakt, że część z tych nieporozumień ma swoje źródło w postaci firm szkolących z tematyki białej listy VAT.

W związku z tym przygotowaliśmy kolejny już artykuł zbierający popularne mity funkcjonujące wśród polskich przedsiębiorców dotyczące , pliku płaskiego i radzenia sobie z nowymi wymogami w formie artykułu dostępnego na naszym blogu produktowym.

 Zapraszamy do lektury pod adresem: https://nip.waw.pl/plik-plaski-obalamy-mity/